En Çok Para Kazanan 10 YouTuber

Zaman ilerledikçe internette de ilerleme hızımız da doğal olarak artıyor. Artık internet sadece bilgi edinmek, iletişim kurmak gibi şeyler ile sınırlı kalmayıp para kazanabileceğiniz platformlara da ev sahipliği ediyor. Para kazanmayı sağlayan bu platformlardan biri de ”YouTube”. Bu makalemizde ise en çok para kazanan 10 YouTuber’dan bahsedeceğiz.

10) Colleen Ballinger
En çok internet karakteri olan Miranda Sings ile ün sahibi olmuştur. Hem YouTuber hem komedyen hem de oyuncu olan Colleen Ballinger’ın YouTube’dan kazandığı net gelir 5 milyon dolardır.

9) Rhett ve Link
“Good Mythical Morning” ismindeki bir talk show’da sunucu olan Rhett ve Link YouTube’dan 5 milyon dolar kazanıyor. Rhett ve Link’in renkli kişilikleri YouTube kanallarına da yansımış. Kanallarında rap savaşlarından tutun eğlenceli skeçlerle kadar bir sürü farklı ve eğlenceli videolar bulabilirsiniz.

8) German Garmendia
3 kanalı yönetmek zor olmalı. Fakat German Garmendia bunu gayet iyi başararak bu üç kanaldan toplam 5.5 milyon dolar kazanıyor. Hem Müzisyenliğiyle hem de komedyenliği bir arada götürmeyi başaran YouTuber, Onu YouTube’da en çok kazanan 8. YouTuber yapıyor.

7) Markiplier
Şu sıralar birçok Youtuber macera oyunları dışında korku oyunları çekip izliyorlar. Bu tarz korku oyunları çekip kendi kanalında yayınlayan Markiplier’in şuan YouTube’den yaklaşık 5.5 milyon dolar kazanıyor. 16.5 milyon takipçisi olan Markiplier listemizde 7. Sırada yer alıyor.

6) Tyler Oakley
Günlük vloglarda elbette YouTube’de önemli. Bu tarz günlük videolar paylaşan Tyler Oakley YouTube’dan yaklaşık 6 milyon dolar kazanıyor. LGBT aktivisti olan Tyler Oakley 9 yıl önce YouTube camiasına katıldı.

5) Rosanna Pansino
Sempatik bir YouTuber olan Rosanna kanalında Spiderman şekerlemelerinden tutun My Little Ponny cupcakelerine kadar çok farklı ve hoş yemekler ve tatlılar yapıyor. Dünya’nın her yerinden takipçisi olan Rosanna Pansio, YouTube’den yaklaşık 6 milyon dolar kazanıyor.

4) Smosh
Son zamanlarda moda olan bilgisayar oyunları elbette herkesin bilgisayarında vardır. Bu bilgisayar oyununu hayata yansıtanlar ise Smosh’dur. Oyunu hayata getiren Smoshlar kaliteli mizahları ile YouTubde’den 7 milyon dolar kazanıyor.

3)Lilly Singh
Kanadalı ünlü YouTuber, Lilly Sing sadece rap müzik ile uğraşmayıp çok iyi dans ediyor ve takipçilerinin kahkaha atmasına neden oluyor. Yaptığı taklitlerle kanalında bir çok takipçisi olan Lilly Singh YouTube’den yaklaşık 7.5 milyon dolar kazanarak kendisini ilk 3’e sokmayı başarıyor.

2) Roman Atwood
Prank akımını başlatan olarak kabul edilen Roman Atwood kanalında yaptığı şakalarla kendisine birçok takipçi çekiyor. Bu sayede YouTube’den kazandığı tahmini gelir ise yaklaşık 8 milyon dolar.

1)PewDiePie
Başlı başına YouTube’den yıldız olan PewDiePie’ı tanımayan kimse kalmamıştır. Oyun oynarken yaptığı eğlenceli yorumlarla ünlenen PewDiePie’nın 2015’de yayınladığı ”This Book Loves You” isimli kitabı dünya genelinde 110 milyondan fazla satldı. Yani kısaca PewDiePie YouTube’den yaklaşık 15 milyon dolar kazanarak zirvedeyim diyor.

 

Enler kanalının düzenlediği diğer kanalları izlemek isteyenler için ;

 

En Çok Para Kazanan 10 YouTuber” için bir yorum

  • 28 Şubat 2017 tarihinde, saat 21:24
    Permalink

    sırf bu youtuberları görüp youtube işine girmek istemişimdir bu adamlar yüzünden her defasında gaza gelip youtuber olmak istedim ama olmadı 😀 youtube işinde sizinde bahsettiğiniz gibi aşırı paralar dönüyor eger tutarsanız youtube işi saglam iş 😀

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir