Facebook Stalker’larına Gün Doğdu!

Geçtiğimiz günlerde ise Facebook’un yeni bir özelliği olan Discovery People yani İnsanları Keşfet devreye girdi. Facebook sadece arkadaşlarınızı stalklamak ile kalmayıp, arkadaşınız olmayan kişilerde stalklamanızı sağlıyor.

Stalker’ların önünü açan bu özellik, eğer sizin profilinizde de açıldıysa, Facebook’un Etkinlikler, sayfalar, Moves, Yakın Yeler gibi farklı özellik ve uygulamalara eriştiğimiz navigasyon bölümündedir. Discovery People’ı takip etmeye başladığınız andan itibaren en tepede profiliniz ve kısa bir özeti gözüküyor.  Eğer sizi daha başka insanların keşfetmesini istiyorsanız Facebook size burada bir avantaj sağlıyor. Kendinizi anlatacak bir kaç cümle kurma hakkı veriyor. Kısa bir profilin altında ise keşfetmeye hazır profiller sıralanıyor. Bu sıralamayı Facebook katılmayı planladığınız veya katıldığınız etkinlikler, yaşadığınız yer, katıldığınız gruplar gibi bir sürü bilgiden yararlanıyor. Dikkatinizi çeken sınıflandırmaya basarak profilinizde ekli olsun olmasın bütün profilleri kart şeklinde gösteriyor. Sağ tarafa sürükleyerek yeni profile geçebilirsiniz. Ortak noktanız var ise Facebook o profili ön plana çıkarıyor.

Böylelikle hem  arkadaş edinmesini kolaylaştırıyor hemde yabancı insanlarla konuşup farklı ülkelerden insanlarla tanışılmasına yardımcı oluyor.

Facebook Stalker’larına Gün Doğdu!” için bir yorum

  • 9 Mart 2017 tarihinde, saat 19:58
    Permalink

    Ben de kullanıyorum bu özelliği takipçilerim arttı. Sosyal medya ile ilgilenen varsa bu özelliği kullanması lazım kesinlikle 🙂

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir