Instagram’da Satış Yapanlar İçin İp Uçları!

Instagram sayesinde arkadaşlarınızla gittiğiniz bir yeri, çektiğiniz bir manzarayı, aldığınız bir kıyafeti ve daha birçok şeyi paylaşır durumdayız. Instagram sadece anıların paylaşıldığı yer olmakla kalmayıp pazarlama ve iş geliştirme alanı olarak da kullanılmakta. Bu makalemizde Instagram üzerinden satış yapanlar adına bir kaç ipucu vereceğiz.

  • Öncelikle şunu açıkça belirtmemiz gerekir ki ürün paylaşmak ile ürün sergilemek arasında büyük farklar var. Ürünü paylaşmak; Ürününüzü sıkıcı, sade, bunaltıcı ortamda çekmek ve yayınlamak anlamına gelmekte ürünü sergilemek ise; ürünü nerede kullanılacağını, nasıl kullanılacağını ne amaçla kullanılacağını göstererek fotoğrafını çekip paylaşmak anlamına geliyor. Örneğin eğer ürününüz tişört ise masaya koyup çekmek yerine kendinizin seçeceği mankene giydirerek çekmeniz ürününüze hoş bir hava katacaktır.
  • Ürününüzün resmine etiket gibi detaylar eklemeyi unutmayın. Örneğin sergileyeceğiniz üründe indirim veya etiket fiyatını yazmak için Photoshop tarzı tasarım programları kullanın. Bu sayede takipçileriniz açıklamayı okumasa bile indirimi veya etiket fiyatını rahatça görebilir. (Nede olsa Kim indirimi sevmez ki?)
  • Sergileyeceğiniz ürün hakkında mutlaka açıklama yazın. Açıklamaya ürünün fiyatı, ne kadar stok olduğu gibi önemli detaylar ekleyin. Sergileyeceğiniz ürünün hangi maddeden yapıldığını da eklemeniz alıcıya güven kazandıracaktır. Mesela sergilediğiniz ürün tişört ise kaç oranda pamuktan oluştuğunu yazabilirsiniz ya da kaç derecede yıkanacağı hakkında bilgi verebilirsiniz. Ürününüzün alınması için teşvik edici bir yazı eklemeniz hem sizin hem de alıcının hoşuna gidecektir.

 

Bu ipuçları ile ürünlerinizi Instagram üzerinden daha rahat bir şekilde satabilirsiniz. Ve işinizi genişletebilirsiniz.

Instagram’da Satış Yapanlar İçin İp Uçları!” için bir yorum

  • 10 Nisan 2017 tarihinde, saat 08:08
    Permalink

    İnstagram üzerinden satış yapmayı planlıyordum bu ipuçları benim için iyi oldu.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir