IOS 11’den Beklenen Muhtemel 5 Özellik!

IOS 11’den Beklenenler!

Eylül ayından itibaren halka açık sunulan IOS10 bir çok değişiklik ile beraberinde gelmişti. IOS10 ile bu kadar değişiklik yapan Apple’ın 3 ay sonra piyasaya çıkaracağı IOS11 için ne tür özellikler getirileceği henüz bilinmiyor. Bu makalemizde de IOS11’de gelmesi beklenen bir kaç özellikten bahsedeceğiz. Her ne kadar beklenti desek de bu beklentiler taslak ve çoğu rapora göre hazırlanmıştır.

1) Akıllı Wi-fi’ler İş Başına
Wi-Fi+ adı verilen bu özellik Huawei P8 de bulunup daha güçlü bağlantılar kurulmasını sağlıyor. Bu özelliğin en iyi tarafı ise konumunuza göre Wi-Fi açıp kapanıyor olması. Bu özelliğin IOS 11’e gelmesi ciddi anlamda pil tasarrufu yaptırabilir.

2) Dinamik Parmak Algılayan Klavye!
Apple şirketi, ekranlara konumlandırılması için dinamik klavyenin patentini almıştı. Bunun sayesinde parmak uçlarına göre konumlandırılan klavye sayesinde daha kolay yazı yazabilmek mümkün. Bu özelliğin iPad’ler de olması yüksek ihtimal olarak gözükmekte.

3) Gelişen Haritalar!
Güvenilir kaynaklardan elde edilen kuvvetli bilgilere göre Apple, yolları ve yollardaki güncel değişiklikleri yakalamak  adına drone kullanmaya başlamıştı. Ve artık bundan sonra yollarda yapılan bir kaç günlük değişimler bile haritaya yansıması söz konusu olacak.

4) Bütün Etkileşimler Bir Pencerede!
Bloomberg’den alınan bilgilere göre Apple’ın sosyal kullanıcıları kişiler arasında daha etkili bir iletişim için çalışmalar yapmaya tam gaz devam ediyor. Artık konuştuğunuz kişi ile etkileşime girdiğiniz mesajlar, e-postalar ve birbirleri ile sosyal ağda ki etkileşimlerini tek bir pencerede görülmesi bekleniyor.

5) Güncellenen Siri!
Elde edilen raporlara göre İOS 11 de Siri’nin sesi daha doğal gelecek ve elbette daha akıllı olacak. Rakibi olan Sanal Asistanlara göre Siri geride kalmış bulunmakta. 2015 Apple’ın satın aldığı VocallQ’nun ekibi insan sesine daha yakın bir teknoloji ile Apple’ın satın aldığı yapay zeka ve makine öğrenme şirketi olan Turi’i alarak Siri’nin üzerinde çok durulacağını kanıtlamış oldu.

İOS da beklenen bu özel ve yeni özellikler sadece ilgi çekmekle kalmayıp hem de insanı meraklandırıyor. Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiler bu yönde. Sonuçta Apple kendini geliştirme yönünde hızla ilerliyor. Peki siz kullanıcıların hoşuna gidecek özellikler mi? Düşüncelerinizi yorum yazarak bizlere belirtebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir