Sarahah’da Anonimleri Nasıl Görürüz?

Sarahah Nedir?

Sarahah geçmiş olduğumuz günlerde piyasaya sürülen anonim bir sosyal ağ uygulamasıdır.  Uygulamanın amacı insanların mesajlarını anonimleştirerek daha dürüst cevaplar alınmasını sağlamaktır. Örneğin kişiye bazı konularda sorular sormaktan çekine biliriz fakat bu oluşum sayesinde anonim olarak soruyu sorabiliyor cevabını alabiliyoruz. Uygulama ismini Arabistanlı geliştiricisi Arapça’daki “Güvenilir” , “Dürüst” anlamına gelen kelimeden esinlenerek almıştır.

Sarahah Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle www.sarahah.com sitesine girin.
  • Register yani kaydol butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen hesap oluşturma sekmesine adınızı, parolanızı, e-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı belirleyin ve üyeliğinizi oluşturun.
  • Ardından Login yani Giriş butonuna tıklayarak giriş yapınız.
  • Hesabınıza girdiğinizde size ait bir link oluşacaktır o linki instagram biyografinize ekleyerek insanların sizlere soru sormasını sağlaya bilirsiniz.

Sarahah’da Anonim Kullanıcıları Nasıl Görürüz?

Sarahah, anonim olarak soru sorduran bir girişim olması nedeniyle dürüstlük ve gizlilik ön plandadır. Bu konu üzerine pek çok araştırma olsa da şuan aktif olarak anonim olarak sorulan soruların nasıl bulunacağı hakkında bir yöntem geliştirilememiştir. Eğer yöntem geliştirildiğinde haberdar olmak istiyor iseniz yorum yapınız.

Sarahah Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir