Whatsapp’tan Geri Adım !

Milyonlarca kişinin birbirleri ile iletişim halinde kalmasında sağlayan WhatsApp geçtiğimiz zamanlarda durumunu Snapchat’in hikayeler özelliğine benzetişti. Şimdi ise WhatsApp geri adım atarak eskiden kullanılan özelliği de ekledi. İşte yeni WhatsApp değişikliği!

Milyonlarca hatta milyarlarca insanın kullandığı bir uygulama olan WhatsApp yeni kullandığı özelliğinin yanında eskiden kullanılan özelliği de tekrar ekleyerek kullanıcılarını mutlu etti. Yapılan güncellemenin açıklamasında ”Hakkımda özelliği sayesinde profilinizde yeniden metin olarak güncelleme yapabilirsiniz. Düzenlemek içinde ayarlar kısmından profil fotoğrafınıza dokunun.” sözleri yazıldı. Yeni açılan ekranda ”Seçili Olan” seçeneğinin yanında bulunan kaleme tıklayarak yazı yazabilir, emoji ile şu an ki durumunuzu belli edebilir ve siz ne zaman isterseniz o zaman güncelleyebilirsiniz. Ayrıca isteğinize bağlı olarak alt tarafta yer alan listeden ”Müsait, Meşgul, Sinemada, İşte, Konuşmam, Yalnızca WhatsApp, Toplantıda, Okulda, Spor Salonunda, Pili Bitmek Üzere, Uyuyor, Sadece Acil Aramalara” seçeneklerini seçebilirsiniz.

WhatsApp’in geri getirdiği bu özellik WhatsApp’ın yeniden aktifleşmesine sebep oldu. Hem sözlü hem de resimli, videolu paylaşım özellikleriyle kullanıcılarına ayrıcalık sunuyor. Eğer hala güncellemediyseniz “6 Maddede Güncellenmiş Whatsapp’ı Anlamak!” linkinden fikir ve ip uçlarını kullanabilirsiniz.

Whatsapp’tan Geri Adım !” için 4 yorum

 • 25 Mart 2017 tarihinde, saat 15:21
  Permalink

  Hikaye özelliğini kullanan kişiler vardı ama en iyisi geri adım atmak oldu. WhatsApp kullanıcı kaybetmek istemiyorsa özenti olmamalı kendisi yenilik yaratmalıdır.

  Yanıtla
 • 25 Mart 2017 tarihinde, saat 15:22
  Permalink

  Uygulamaları birbirinden ayıran en önemli özellik zaten birbirlerinden tamamen farklı olmaları aynı olurlarsa birbirlerinden hiç bir farkı kalmaz. Bence hepsi ilk çıktıkları hale geri dönsünler.

  Yanıtla
 • 27 Mart 2017 tarihinde, saat 09:59
  Permalink

  Bence gayet güzel olmuş ve hallen kullanılmaya devam ediyor bence kaldırılmasına gerek yok.Evet birazz abartmış olabilir ama gerçekten güzel olmuş kişisel görüşüm.

  Yanıtla
 • 27 Mart 2017 tarihinde, saat 15:34
  Permalink

  Sosyal medyaların hepsine hikaye özelliğinin eklenmesi berbat oldu bence özellikle de whatsappa gelmesi hiç hos karsilanmadi geri adım atmaları daha iyi oldu.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir