YouTube TV Yayın Hayatına Başladı!

Google’ın bir alt kurumu olan ve aynı zamanda Dünya’nın en büyük video izlenim ve paylaşım sitesi olan YouTube yeni bir ilke imza attı. Peki, bu ilk tam olarak ne oluyor? Bu sorunun cevabını buyurun size anlatalım.

Dünya’nın en büyük video izlenim ve paylaşım sitesi olan YouTube yeni bir ilke imza atarak kendi televizyon kanalı ”YouTube TV”yi hayata geçirdi. İlk yayında Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan televizyon kanalları ABC, CBS, FOX, NBC, ESPN’e ek olarak birçok belgesel, spor ve kablolu televizyonlardaki kanalları izleyebileceğini belirtti.

Açıklamalara göre kullanıcıların YouTube sayesinde söz edilen kanalların programlarını ister bilgisayar üstünde ister tablet ister de telefon üstünden sınırsızca hafızadan bağımsız bir şekilde kaydede bilineceğini hatta aktarma şeklinde kaydedilen programların 9 ay boyunca ne zaman isterseniz o zaman izleyebileceğinizden bahsetti. İOS ve Android uyumlu olan YouTube TV’ e aynı zaman da Google Chromecaste sahibi olan kullanıcıların da televizyonlarından bu hizmetten faydalanabileceği bahsedildi. YouTube Red Originals’ın film ve dizilerinin de yer alacağı YouTube TV uygulaması çok yakında aylık olarak 35 dolara tüm dünyada kullanıma sunulacağı açıklandı.

YouTube’un bu yeni hizmeti herkesi şaşırtsa da çok ilgi çekeceği şimdiden belli. Bu hizmeti merakla bekliyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma geçen bu hizmet hakkında sizin düşünceleriniz neler? Bizlere yorumlarda fikrinizi paylaşabilirsiniz.

YouTube TV Yayın Hayatına Başladı!” için 6 yorum

 • 1 Mart 2017 tarihinde, saat 21:04
  Permalink

  Google, facebook gibi platformlar yavaş yavaş her sektörü ele geçirmeye başladılar bazı alanlarda gerçekten de sağlam projeleri var youtube tv ‘nin yakın zamanda kullanıcı kitelesinin çok daha fazla artacağı kesindir

  Yanıtla
 • 1 Mart 2017 tarihinde, saat 21:06
  Permalink

  O zaman hayırlı olsun diyelim. Bence güzel birşey ama paralı olması kötü birşey olmuş

  Yanıtla
 • 1 Mart 2017 tarihinde, saat 21:07
  Permalink

  Zaten bende böyle bir şeyin olmasını bekliyordum. Kim bilir ne kadar kullanışlı olur ama YouTube bana kalırsa kaybedeceği kar sağlamayacağı işin altına girmez.

  Yanıtla
 • 1 Mart 2017 tarihinde, saat 21:42
  Permalink

  Kendi internet televizyonunu yaptığına göre içerik olarak da youtube trendlerini ve ya challenge’ları filan yayınlar herhalde 🙂 Tabiki ücret istemeleri de kullanımı azaltacak gibi duruyor 🙂

  Yanıtla
 • 1 Mart 2017 tarihinde, saat 21:46
  Permalink

  Bu YouTube TV gerçekten geleceğe iyi bir adım oldu bunun sayesinde herkes çok iyi bir deneyim alacaktır.

  Yanıtla
 • 2 Mart 2017 tarihinde, saat 00:33
  Permalink

  youtubeden beklenirdi aslında gerçekten yararlı çalışma olmuş

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir